Papež v Banské Bystrici

Banská Bystrica, 12. září 2003

Třetí návštěva Sv. otce na Slovensku

Jan Pavel II. navštívil Slovensko již v letech 1990 a 1995. V pořadí třetí apoštolská cesta Svatého otce na Slovensko se uskutečnila ve dnech 11. - 14. 9. 2003.

Program návštěvy: Přílet je naplánován na čtvrtek 11. 9. v 10.40 hodin. Po sérii oficiálních setkání se církevními a politickými představiteli navštíví Jan Pavel II. katedrálu v Trnavě.

Banská Bystrica přivítá Svatého otce v pátek 12. 9. Zde bude od 10.30 hodin celebrovat mši na Náměstí SNP. Papež navštíví i místní kněžský seminář v Badíně, kde se setká s členy Konference biskupů Slovenska. Papežská návštěva má být mj. také povzbuzením pro banskobystrickou diecézi, v níž právě začíná diecézní synod.

V sobotu zavítá Jan Pavel II. do amfiteátru Podrákoš na předměstí Rožňavy, kde bude celebrovat mši od 11.30 hodin.

Program papežské návštěvy na Slovensku vyvrcholí v neděli 14. 9. v Bratislavě - Petržalke, kde bude Svatý otec při slavnostní mši blahořečit mučedníky Zdenku Cecílii Schelingovou a řeckokatolického biskupa Vasila Hopka, kteří se stali obětmi komunistického zločinného systému. Odlet speciálu papeže Jana Pavla II. z bratislavského letiště zpět do Říma je naplánován na 18.20 hodin.

(Přejato z tiskového střediska ČBK, více informací o této návštěvě najdete na www.papez.info)