Sraz CMBF 1989

Příbram - děkanství, 15. - 16. září 2003

14. Setkání spolužáků ze semináře v Litoměřicích (1984 – 89)

Již po čtrnácté jsme se sešli, abychom nejen zavzpomínali na 5 let prožitých s semináři a na fakultě („CyriloMetodějské Bohoslovecké Fakultě“) v Litoměřicích, ale také se podělili o bolesti a radosti pastorace i života vůbec. Setkáváme se takto každý rok, zpravidla vždy na některé z far spolužáka na území celé ČR. Průměrně se nás sejde – včetně našich spolužáků vojáků, kteří byli vysvěceni o dva roky později – celkem asi 23.

Letošní setkání bylo u Jirky Pecky v čerstvě opraveném děkanství v Příbrami. Sjeli jsme se v pondělí večer. Po večeři a prohlídce dokončované opravě děkanství jsme zhodnotili novou zimní kapli v děkanském kostele sv. Jakuba. Společně jsme pomodlili Nešpory a vrátili se na děkanství. Vykonali jsme „informační“ kolečko nejdříve nepřítomných, poté pak také těch, kteří jsme seděli kolem bohatě prostřeného stolu. O půlnoci jsme se vyfotili, protože někteří z nás museli odjet.

V úterý po Laudách a snídani jsme vyrazili po schodech na Svatou Horu, kde jsme v 11.hodin slavili mši svatou. Potom jsme se výborně naobědvali v klášteře. Těšíme se na příště, dáli – Pán, ve Vyškově u Toníka Štefka. Průběžně na tomto setkání se nás setkalo celkem 16.

(af)